IX Stedley Art Critics Prize

У 2020 році ми розпочинаємо дев’ятий конкурс з новою назвою та новою айдентикою. Починаючи з цього року у конкурсної теми буде автор – своєрідний “куратор” чи “науковий керівник”. Це не позначиться на процесі відбору фіналістів та переможців. Ми хочемо дати конкурсантам можливість співпрацювати з думками експертів, які тонко відчувають актуальні питання сучасного мистецтва та арт-критики. 

В цьому році ми обрали тему відомого мистецтвознавця та дослідника Валерія Сахарука. Отже, тема IX Stedley Art Critics Prize: 

Міфи та реальність українського мистецтва

В одному зі своїх інтерв’ю Оксана Баршинова стверджує: «Історія українського мистецтва ХХ століття – це суцільні прогалини». Як не прикро, цю тезу можна застосувати й до історії сучасного українського мистецтва. Попри сотні статей, досліджень та особистісних свідчень її учасників вона рясніє поверховими оцінками, некритичними рефлексіями, а то й свідомими спотвореннями – одні події, імена та явища увидатнюються, набуваючи ознак міфу, інші замовчуються і поступово забуваються. Ситуація ускладнюється відсутністю в Україні музею сучасного мистецтва – єдиної інституції, спроможної вибудувати об’єктивну історичну тяглість. Як розібратися в цьому молодому мистецтвознавцю, для якого початки цієї історії – далеке минуле? Пропонуючи цьогорічну тему, закликаємо учасників ІХ Stedley Art Critics Prize до неупередженості. Не сприймайте на віру те, що вам пропонують інші автори, якими б поважними й авторитетними вони не були. Вивчайте візуальний масив, розлитий в інтернетмережі, і робіть власні висновки, якими б сміливими й ризикованими вони не виглядали. Відкривайте нові сторінки історії сучасного українського мистецтва, які починають губитися в лабіринті часу. Навіть якщо вам вдасться ліквідувати у ній лише одну прогалину, завдання конкурсу буде виконаним.

Вік учасників: до 35 років.

З чого почати:
Написати мотиваційний лист (максимум 2500 знаків), в якому коротко написати про себе, означити своє розуміння теми і сформулювати коротку анотацію майбутнього есею.

Терміни:
Мотиваційний лист надсилайте на адресу artcriticcontest@gmail.com з темою “Stedley Art Critics Prize IX” до 30 серпня 2020 року.

Процедура:
На І етапі експерти за мотиваційними листами відбирають десять фіналістів. У вересні провідні редактори профільних медіа, арт-критики, куратори, історики мистецтва проведуть із фіналістами лекції і майстер-класи.
На ІІ етапі фіналісти Конкурсу пишуть статтю чи есе на тему «Міфи та реальність українського мистецтва» і подають роботи до 15 жовтня.
Підведення підсумків і вручення нагород відбудеться у листопаді.

Нагороди:
І місце – музейна поїздка до Італії, публікація
ІІ місце – 5000 грн, публікація
ІІІ місце – мистецька бібліотека від видавництва «Родовід» (на суму 3000 грн), публікація
*Організатори, партнери і члени журі можуть надавати заохочувальні призи (за погодженням з оркомітетом).

Партнери конкурсу:
Італійський центр культури в Україні
Istituto Italiano di Cultura Kiev
Фонд Тетяни і Бориса Гриньових
Колекція Гриньових
Видавництво «Родовід»
РОДОВІД
Партнер спеціальної премії - видавництво Ist Publishing
IST Publishing

Інформаційні партнери:
KORYDOR
Лівий Берег - LB.UA
ВОНО
Антиквар

Loading...