X Stedley Art Critics Prize

Ми раді оголосити ювілейний Х Stedley Art Critics Prize!
 
Вже десять років поспіль учасники конкурсу пишуть тексти, які охоплюють багатогранні питання та проблеми культурного середовища. В цьому році ми вирішили присвятити конкурс темі:
Дилема творчої незалежності
 
У цьогорічних учасників буде можливість поміркувати над масштабним питаннями свободи та відповідальності митців, глядачів, а також всіх безпосередніх учасників творчого процессу: кураторів, дослідників та дилерів. Чи стикається сьогодні свобода художнього самовираження з тиском та від чого він залежить?
 
В майбутньому есеї ми пропонуємо простежити взаємозв'язки між тим, як грантові та благодійні інституції впливають на розвиток сучасного мистецтва в Україні та світі. Порушити питання цензури у суспільстві та самоцензури у свідомості. Як сьогоднішня криза викликана пандемією позначилась на умовах праці артистів і художників та на становищі культурного сектора в цілому. Та виявити, як сучасні технології можуть позначитись на незалежності митця.
 
Заявки з мотиваційним листом та короткою інформацією про себе просимо надсилати на пошту artcriticcontest@gmail.com до 15 вересня.
Вік учасників: до 35 років.
 
Обсяг мотиваційного листа до 2500 знаків. У листі потрібно вказати ваше ім’я, рід занять, чим зацікавила тема та викласти ваші думки щодо майбутнього есе. Просимо надсилати файл у форматі pdf з підписом за зразком: Прізвище_мотиваційний лист.
 
I етап

Заявки з мотиваційним листом та короткою інформацією про себе просимо надсилати на пошту artcriticcontest@gmail.com до 15 вересня.
Обсяг мотиваційного листа 2000 знаків. У листі потрібно вказати, ваше ім’я, рід занять, чим зацікавила тема та викласти ваші думки щодо майбутнього есе. Просимо надсилати файл у форматі pdf з підписом за зразком: Прізвище_мотиваційний лист.

Журі конкурсу протягом 14 днів оцініює надіслані заявки та відбирає 10 учасників до шорт-листу. Жюрі залишає за собою право не коментувати мотиваційні листи у разі їх непотрапляння до шорт-листа.

II етап

На початку жовтня відбуваються лекційні сесії від експертів, мистецтвознавців та дослідників, чия робота перекликається чи є дотичною до головної теми конкурсу, розкриває якийсь її аспект. Під час сесії конкурсанти мають змогу запитати пораду, проконсультуватися з експертом щодо власного есе. Надалі спілкування між експертами та учасниками відбувається за згоди на це експерта та не забороняється правилами конкурсу.

ІІІ етап

Після лекцій учасники приступають до написання есе. Дедлайн подачі есе — 25 жовтня.
Есе потрібно надіслати до 24:00 вказаної дати у форматі pdf з підписом за зразком: Прізвище_есе. Об’єм тексту визначається автором; зображення, якщо такі необхідні подаються в тексті з підписами та джерелом, посилання на відеоресурси оформлються через лінки. Невчасно надіслані есе не допускаються до подальшої оцінки журі.

IV етап

Журі оцінює тексти балами від 1 до 10 з коментарями за бажанням. Оцінки журі надсилає до 10 листопада. 15 листопада оголошення переможців конкурсу та вручення нагород.
Loading...