Візит Бернара Маркаде

На запрошення Stedley Art Foundation з Парижу до Києва приїздив незалежний французький арт-критик, куратор виставок сучасного мистецтва, професор в Ensapc Cergy Бернар Маркаде. Метою візиту було ознайомлення с місцевим культурним контекстом, відвідування головних мистецьких інституцій Києва, знайомство з представниками художньої спільноти та налагодження міжнародних з’вязків у царині культури у цілому.

За нетривалий, але неймовірно насичений час (а саме з 29 листопада по 1 грудня) Бернар Маркаде відвідав Національний художній музей України, Pinchuk Art Centre та “Білий простір” Stedley Art Foundation, де під час запланованої на його честь вечірки познайомився з представниками НХМУ, незалежними молодими українськими арт-критиками, колекціонерами та друзями Stedley Art Foundation.

Запланований візит Бернара Маркаде припав на часи історичних для України подій. Потрапивши на головну площу столиці – Майдан Незалежності – 1 грудня, коли там зібралися сотні тисяч громадян, Бернар Маркаде був неабияк вражений атмосферою та силою духу українського народу. Одна зі стрічок блакитно-жовтого кольору відправилася до Парижу…

Рідний брат більш відомого у Києві французького мистецтвознавця Жан-Клода Маркаде (знавець мистецтва авагарду колишнього СРСР, один з перших дослідників явища українського авангарду, зокрема творчості Казимира Малевича) Бернар залишився небайдужим як до мистецтва України, так і до її подальшої долі у якості європейської країни.

 

 

 

 

Фото з відкриття

Загрузка...