V Мистецтвознавчий Конкурс для арт-критиків

Stedley Art Foundation оголошує V Мистецтвознавчий Конкурс для арт-критиків

Тема: Мистецтво і множинність пам'яті

Ми живемо в епоху трансформацій, технологічного буму і наукової розшифровки світобудови. Індивідуальна пам'ять фіксує одні речі, колективна - інші, чи можемо ми сподіватися, що мистецтво - це "хмара", яке зберігає різні види пам'яті, де всі типи спогадів, цінностей, щасливих і жахливих моментів можуть існувати одномоментно. Якщо мистецтво допомагає пам’ятати, то культура в широкому розумінні і є носієм колективної пам’яті.   Проблеми пам’яті завжди актуалізуються в критичні моменти історії, один з яких ми переживаємо сьогодні. І це не лише декомунізація, в рамках якої відбувається боротьба з ідеологічними символами минулого, це значно ширші питання політики, естетики, економіки, консервації і дослідження. Портрети учасників Майдану Лесі Хоменко і історії про Полуницю Андріївну Алевтини Кахідзе - про пам’ять, але і "Втрачений рай" Павла Макова або "Пам'ятник пам'ятнику" Жанни Кадирової - це теж про здатність пам’ятати. Чи варто в цій темі завжди шукати політику, чи кожний вартісний твір мистецтва містить категорію пам'яті як базову "прошивку" чи вона присутня лише на "тематичному рівні"?

Мета конкурсу

Ввести в орбіту  сучасної арт-критики нові імена, налагодити  комунікацію між молодими критиками і авторитетними виданнями та інтернет-ресурсами.

Для  молодих талановитих інтелектуалів із навичками самостійного думання й аналізу  це шанс заявити про себе. Для тих, хто прагне найбільшої точності в перекладі з візуального у вербальне. Для сміливих інтерпретаторів і яскравих перфекціоністів.

Вік 

До 35 років

Завдання конкурсу

Мотиваційний лист на 1 друковану сторінку, в якому слід означити своє розуміння теми Конкурсу, окреслити проблеми та художні твори, які вам цікаво було б проаналізувати. Лінки на попередні критичні тексти, якщо такі були, вітаються.

Терміни

Конкурс стартує 20 червня.  Роботи на конкурс слід подати до 20 серпня 2016 року  координатору конкурсу Валентині Клименко за адресою artcriticcontest@gmail.com

Процедура

На І етапі експерти відбирають десять учасників за мотиваційними листами. 19-20 вересня провідні редактори профільних медіа, арт-критики, куратори, історики мистецтва  проведуть майстер-класи з десятьма учасниками конкурсу.

На ІІ етапі учасники Конкурсу з урахуванням набутих знань і практичних порад пишуть статтю чи есей на тему "Мистецтво і множинність пам'яті" і подають їх до 15 жовтня.

Підведення підсумків і вручення нагород відбудеться в кінці жовтня в Національному художньому музеї України.

*Роботи подаються експертам і членам журі у закодованому вигляді.

Інформація

Усю загальну інформацію щодо  конкурсу, а також Умови ІV Мистецтвознавчого Конкурсу читайте на сайті  http://stedleyart.com, оперативна інформація - на сторінці в Facebook - https://www.facebook.com/MistectvoznavcijKonkurs

Члени журі

Аліса Ложкіна - головний редактор Art Ukraine

Ольга Балашова, критик, мистецтвознавець, викладач НАОМА

Оксана Баршинова, історик мистецтва, куратор, завідуюча відділом мистецтва ХХ – початку ХХІ століття НХМУ

Катерина Ботанова, незалежний куратор, культурний критик і аналітик, співкураторка фестивалю CULTURESCAPES, Швейцарія, член робочої групи Платформи стратегічних ініціатив Культура-2025"

Борис Гриньов, академік Національної академії наук України, колекціонер

Валентина Клименко, журналіст,  мистецтвознавець, куратор Мистецтвознавчого Конкурсу

Катерина Стукалова, критик, мистецтвознавець

Нагороди

І місце – музейна поїздка в Італію, публікація 

ІІ місце – 5000 грн, публікація 

ІІІ місце – мистецька бібліотека на 3000 грн від видавництва «Родовід», публікація  

* Організатори, партнери чи члени журі можуть надавати заохочувальні нагороди (при погодженні з оркомітетом);

Партнери конкурсу

Італійський центр культури в Україні

Національний художній музей України

Борис&Тетяна Гриньови

Видавництво «Родовід»

Журнал Art Ukrainе

Korydor, онлайн журнал про сучасну культуру

Biruchiy, журнал про сучасне мистецтво

Дизайн

Віра Ганжа

Наша історія

І Мистецтвознавчий конкурс проходив у рамках виставки  «Сучасні українські художники» (ЄрміловЦентр, Харків) за підтримки Посольства Франції в Україні та видавництва «Родовід». У конкурсі брали участь 24 особи.

І премія  - Борис Філоненко, ІІ премія  – Оксана Нудна, ІІІ премія  – Наталія Маценко. 

Тема ІІ Мистецтвознавчого конкурсу  - «Мистецтво традиційне vs сучасне», у конкурсі взяли участь 28 людей. І премія - Катерина Бусол, ІІ премія  – Наталя Шостак, ІІІ премія  – Андрій Боборикін, Валерія Лазаренко.

Тема ІІІ Мистецтвознавчого Конкурсу – “Мистецтво після соціально-політичних потрясінь». І премія  – Ірина Костишина,  ІІ премія – Віталій Янковий, ІІІ премія – Севіндж Ідрісова, Катерина Носко.

Тема IV Мистецтвознавчого Конкурсу - "Територія мистецтва". І премія - Олена Єгорушкіна, ІІ премія - Олександра Кущенко, ІІІ премія - Антон Дробович

Loading...