«Tecum Veniam» Олександр Животков

Сучасні художники в своїх творах часто задаються питаннями, співзвучними з найактуальнішими і резонансними проблемами нашого суспільства. На відміну від художників-"критиків", які розмірковують про сучасність в іронічному або засуджуючому тоні, Олександр Животков працює з вічними дилемами, розв'язати які людство силкується з давніх часів.

Чи можна очікувати, що на біблійне "Камо грядеши?" і подальше модерністське "Звідки ми прийшли? Хто ми? Куди ми йдемо?" коли-небудь знайдеться відповідь?

Новий проект Олександра Животкова "Tecum Veniam" об'єднав тричастинний дерев'яний портал "Врата" і новостворене монументальне панно.

"Domine, tecum veniam" — це прохання Апостола Петра прямувати за Ісусом по його мученицької стезі в Рим. Назва проекту — це запрошення прямувати за художником, крізь символічні ворота вглиб історії людства. Для сучасного глядача — це шлях усвідомлення нашого минулого: темного, страшного і хворобливого, але без сумніву прекрасного, сповненого духовної сили і краси. На виході з порталів глядача зустрічає рельєф поцяткований текстами з "Книги Екклезіаста". За задумом художника саме ці стародавні тексти стають відповіддю на одвічні філософські питання.

"Покоління відходить, й покоління приходить, а земля віковічно стоїть!". Проповідник описує картину вічного круговороту всесвіту і людини. Його порада всім наступним поколінням — отримувати задоволення від процесу життя, усвідомлюючи при цьому його суєтність.

Фото з відкриття

Загрузка...