ТAMAGOTCHI

30 вересня в Науково-дослідному центрі візуальної культури НаУКМА за підтримки STEDLEY ART FOUNDATION відбулося відкриття проекту TAMAGOTCHI.

TAMAGOTCHI – проект за участі різних художників, яких пов’язує небайдужість до питання про можливе майбутнє природи у світі, де медійний простір стає єдиним виміром існування, підміняючи собою живе природне середовище.

Сучасні технічні можливості дозволяють людині обирати інформацію, що вона споживає, фільтрувати неприємні повідомлення, уникати зайвого стресу. Зрештою, інформація про навколишній світ дуже легко перетворюється на релаксант, а героями “снодійних” сюжетів, що розважають людину, часто стають тварини, які знаходяться у найбільш загрозливому стані. На моніторах в метро, аби відволіктися від побутових проблем, ми дивимося на тварин, що знаходяться на межі вимирання.

Цифровий простір, який для сучасного жителя мегаполісу часто є чи не єдиним джерелом знань про дику природу не має стосунку ані до реального часу, ані до реального простору. Навіть якщо всі живі істоти зникнуть з нашоі планети, вони все одно залишаться в тенетах Інтернету та на екранах телевізорів. Медійний простір стає своєрідним заповідником, що забезпечує «загробне» життя флори та фауни.

Проект TAMAGOTCHI аналізує медійний простір як засіб свідомої або несвідомої маніпуляції інформацією про світ живої природи, та звертає увагу на загрози, що з віртуального статусу вже завтра можуть перейти до реального.

Учасники:

Група ubik.

Федір Балашов

Ярослав Коломійчук

Максим Німенко

Лариса Поліщук-Русіна

Денис Саліванов

Давид Чічкан

Аліна Якубенко

Загрузка...