СИМВОЛИ І ЗНАКИ. Наталія Лісова та Олександр Животков

За результатами щорічного всеукраїнськогосимпозіуму ленд-арту “Простір покордоння”, що проходить на мальовничому крейдяному плато біля села Могриця на Сумщині, Stedley Art Foundation запросив молоду художницю Наталію Лісову до “Білого простору”. Виставка проходить в рамках тижня Kyiv Art Week. Запрошуємо відвідати виставку (Київ, вул. Богдана Хмельницького, 62 -Б) за попереднім записом по тел: +38 063 376 53 43, +38 067 466 78 00

Ганна Гідора

Проект Наталії Лісової був визнаний найкращим у 2015 році серед робіт, створених на симпозіумі. Художниця виявила серед хаотичної структури крейдяної скелі домінуючу геометричну форму, яка, немов початковий формоутворюючий елемент, вийшла з середини основ землі.

Ленд-арт взагалі прагне діалогу людини з прадовкіллям, розширення естетичного простору за межі «я –території» художника, привертає увагу до екологічних проблем, розвиває осмислення ландшафту як культурної та національної цінності.

Як напрям у сучасному мистецтві, ленд-арт виник у 60-і роки ХХ століття.

Ділянка зацікавлень українського мистецтва довкілля – простір співбуття, де домінантними виступають поняття «вплітання», «вписування», коли художники намагаються підкреслити, означити те, що уже існує у природі тисячі років.

Мистці бачать своє завдання у створенні образів з мінімальним втручанням у довкілля, переважно, з використанням природних матеріалів.

Створюючи образи у природному середовищі і природними ж матеріалами, вони ставлять ціллю пізнати довкілля настільки глибоко, наскільки це можливо для людини, що в ньому народжується і вмирає. Зміст творів ленд-арту полягає в тому, що у якості матеріалу для творення виступає сама природа у різноманітних своїх втіленнях - камінні, землі, листі, воді, вогні…

То ж і для Наталії Лісової ленд-арт - це діалог з природою. Кожен її проект являє собою певний досвід самопізнання, пошук та виявлення вічних цінностей серед буденної течії життя.

 “СИМВОЛИ І ЗНАКИ”, спільний проект Наталії Лісової і Олександра Животкова, це крім того ще й відображення спілкування з простором землі дуже різних авторів однією мовою мистецтва.

Фото з відкриття

Загрузка...