Підсумки VI Мистецтвознавчого конкурсу

Піврічний марафон Мистецтвознавчого Конкурсу закінчився нагородженням переможців і дружньою вечіркою.

Тема цьогорічного конкурсу: Вільно конвертований художник. Які фактори впливають на затребуваність мистецтва глобальним світом? Глобалізм і технології – нові правила гри на всіх континентах, а, отже, впливають і на систему мистецтва. Чи існують рецептурні пропорції локального і глобального для мистецьких практик? Які фактори роблять художника глобальним: ринок, слава, коефіцієнт імені, інтернет, Венеційська бієннале, Documenta, Арт-Базель, музеєфікація? Сучасне мистецтво – це знаряддя багатих країн у змаганнях за право домінування у світовому культурному просторі чи можливість перевернути/врятувати/покращити світ? Чи варто художнику орієнтуватися на умовну глобальну «хмару тегів» - тем, ідей, образів та практик, актуальних на глобальних майданчиках, чи самобутність – найпевніший квиток у глобальний світ? Українські глобальні художники – це оксюморон чи реальність? Давайте шукати відповіді разом.

 

Перше місце (63 бали від 7 членів журі, максимальна оцінка - 10) посіла Женя Олійник, співредакторка журналу KORYDOR з есеєм "Голос без голосу". Приз за перше місце - триденна музейна поїздка до Мілану. Приз надав Італійський інститут культури в Києві, а вручив - професор Нікола Франко Боллоні. 
Друге місце (55 балів) посів Влад Головко, співзасновник Відкритої бібліотеки кра́сних мистецтв, з есеєм "Le Charme discret de la précarité". Приз за друге місце - грошова премія в розмірі 5000 грн від постійних партнерів конкурсу - Борис Гринев і Тетяни ГриньовоЇ. 
Третє місце посіла Надія Ковальчук, яка навчається в École du Louvre, з есеєм "Вільно конвертований художник. Які фактори впливають на затребуваність мистецтва глобальним світом?". Для неї - мистецька бібліотечка на 5000 грн від РОДОВІД.

Усі 12 фіналістів разом з дипломами отримали ще й річну передплату на журнал Антиквар від головної редакторки журналу Ганни Шерман. 
Вітаємо усіх, хто добіг до фінішної стрічки! І тих, хто переміг у чесній боротьбі!

View pictures from event

Loading...