IV Мистецтвознавчий конкурс

Stedley Art Foundation оголошує IV Мистецтвознавчий конкурс для арт-критиків                      

Тема 

Межі та території мистецтва

Обгрунтування        

Обираючи тему для цьогорічного  Конкурсу,  ми  подумали про те, що територія мистецтва – це насамперед територія уяви, де можна говорити про альтернативне минуле та сьогодення, а можна вигадувати, конструювати сценарії майбутнього. Художники здатні створювати «території» для обговорення та оприявнювати неочевидні на перший погляд проблеми. Пропонувати найхимерніші варіанти їхнього вирішення, не обмежуючи себе ані в методах, ані в засобах. Оголошуючи тему "Межі та територіі мистецтва", ми пропонуємо учасникам Конкурсу поміркувати про межі мистецтва та цілком реальні кордони, які воно здатне осмислити. Подумати про часові, територіальні чинники - території, що існують в реальності, а також ті, що виникають у колективній уяві в результаті інформаційних війн.  Про критерії мистецтва. Як мистецтво може працювати з реальними та уявними кордонами, як територія мистецтва може створювати евристичні сценарії для розвитку існуючих територій. Де проходить межа між художником і громадянином.

Мета конкурсу

Ввести в орбіту  сучасної арт-критики нові імена, налагодити  комунікацію між молодими критиками і авторитетними виданнями та інтернет-ресурсами.

Для  молодих, талановитих інтелектуалів із навичками самостійного думання й аналізу  це шанс заявити про себе. Для тих, хто прагне найбільшої точності в перекладі з візуального у вербальне. Для сміливих інтерпретаторів і яскравих перфекціоністів.

Вік 

До 30 років

Завдання конкурсу

Есей в рамках оголошеної теми  обсягом до 10 сторінок друкованого  тексту.

Терміни

Конкурс стартує 10 червня.  Роботи на конкурс слід подати до 20 серпня 2015 року  координатору конкурсу Валентині Клименко за адресою artcriticcontest@gmail.com

Процедура

На І етапі експерти відбирають  десять  найкращих текстів.   19-20 вересня провідні редактори профільних медіа та арт-критики  проведуть два дні майстер-класів  з десятьма фіналістами конкурсу.

На ІІ етапі фіналісти допрацьовують свої тексти з урахуванням набутих знань і практичних порад,  і подають остаточний варіант конкурсної роботи до 15 жовтня.

Підведення підсумків і вручення нагород відбудеться в кінці жовтня в Національному художньому музеї України.

*Роботи подаються експертам і членам журі у закодованому вигляді.

Інформація

Усю загальну інформацію щодо  конкурсу, а також Умови ІV Мистецтвознавчого Конкурсу читайте на сайті stedleyart.com, оперативна інформація  -  на сторінці в Facebook - www.facebook.com/MistectvoznavcijKonkurs

Члени журі

Ольга Балашова, критик, мистецтвознавець, викладач НАОМА

Оксана Баршинова, історик мистецтва, куратор, завідуюча відділом мистецтва ХХ – початку ХХІ століття НХМУ

Катерина Ботанова, директор Фундації Центр Сучасного Мистецтва, головний редактор он-лайн журналу KORYDOR, критик, перекладач

Борис Гриньов, академік Національної академії наук України, колекціонер

Валентина Клименко, журналіст,  мистецтвознавець, куратор Мистецтвознавчого Конкурсу

Катерина Стукалова, критик, мистецтвознавець

Нагороди

І місце – музейна поїздка в Італію, публікація  у журналі Art Ukraine або  он-лайн-журналі Korydor, у журналі Biruchiy

ІІ місце – 5000 грн, публікація  у журналі Art Ukraine або  он-лайн-журналі Korydor

ІІІ місце – мистецька бібліотека на 3000 грн від видавництва «Родовід», публікація   у журналі Art Ukraine або  он-лайн-журналі Korydor, у журналі Biruchiy.

* Організатори, партнери чи члени журі можуть надавати заохочувальні нагороди (при погодженні з оркомітетом);

Партнери конкурсу

Італійський центр культури в Україні

Національний художній музей України

Борис&Тетяна Гриньови

Видавництво «Родовід»

Журнал «Art Ukraine»

Korydor, он-лайн журнал про сучасну культуру

Biruchiy, журнал про сучасне мистецтво

Дизайн

  Studio lliwell 

Наша історія

І Мистецтвознавчий конкурс проходив у рамках виставки  «Сучасні українські художники» (ЄрміловЦентр, Харків) за підтримки Посольства Франції в Україні та видавництва «Родовід». У конкурсі брали участь 24 особи.

Перша премія - Борис Філоненко, друга премія  – Оксана Нудна, третя премія  – Наталія Маценко. 

Тема ІІ Мистецтвознавчого конкурсу  - «Мистецтво традиційне vs сучасне», у конкурсі взяли участь 28 людей. Перша премія - Катерина Бусол, друга премія  – Наталя Шостак, третя премія  – Андрій Боборикін, Валерія Лазаренко.

Тема ІІІ Мистецтвознавчого Конкурсу – “Мистецтво після соціально-політичних потрясінь». І премія  – Ірина Костишина,  ІІ премія – Віталій Янковий, ІІІ премія – Севіндж Ідрісова, Катерина Носко.

Завантажити умови конкурсу

СТЕДЛІ АРТ ФУНДАЦІЯ створена в 2011 році як приватна ініціатива внаслідок процесу соціально-відповідального бізнесу. Місією Фундації є  підтримка розвитку культурного процесу в Україні, підтримка та просування українських митців та їх проектів, а також сприяння пожвавленню міжнародних культурних обмінів. Філософією Фундації є твердження, що культура не має бути розкішшю, а має стати правом, необхідністю, нагальною  естетичною та етичною потребою людини.

Loading...