АРТ-КИЇВ CONTEMPORARY 2011 У МИСТЕЦЬКОМУ АРСЕНАЛІ

STEDLEY ART FOUNDATION в рамках АРТ-КИЇВ CONTEMPORARY 2011 представляє спеціальний проект відомого українського художника Олександра Животкова “Одинадцять років. Пятнадцять днів”.

До реалізації цього проекту художник справді йшов не зупиняючись одинадцять років, живучи, змішуючи, кристалізуючи життя у всіх його як радісних, так і часом сумних, драматичних проявах. А потому, з усього цього видобувши як духовне так і справжє світло, що присутнє кожній роботі проекту.

Дмитро Корсунь про проект:

Основу живопису Олександра Животкова складає дивне бажання виходу, прориву за звичайні обрії, кордони, які складають класичну дисципліну живопису.

Здається, до ребристих в порізах розломах, лініях зникання, густих накипах фарби, до білих бинтів, що видніються, грубих чорнотах руберойту, неможливо застосувати те слово, яке їх об”єднує у власне витвір мистецтва, слово “ніжність”.

Нашаровані або розміщені поруч, рідкими або рельєфними шарами, кольори створюють динамічну гармонію, яка і зветься духовним простором.

Дивно, що обов”язково в цьому умовному просторі присутнє деяке тіло, знак, фрагмент. Можливо, це є та сама мета древньої “плоті світу”, – хвилюючий corpus mundi середньовічних богословів — як вираження та буттєвий компонент його сенсу. Так вимальовуються — якась фігура або лик дівчини, диск, риба, катакомбні символи перших християн.

Будь який знак тут, в живописних табло Животкова, є перетином та сумою інших знаків. Інші знаки присутні в ньому на різних рівнях.

Олександр Животков називає роботи цього циклу “Одинадцять років життя”. Це відрізок часу з двухтисячного року, позначеного особистою трагічною втратою. Ці роки життя для художника — роки праці, роздумів, подальшого формування світогляду. Це роки творення нового живопису.

Загрузка...